نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد
ایستادگی ملت، دشمن را عقب می‌راند/روحیه انقلابی برود، دشمن حاکم خواهد شد
امام جمعه شهرکرد گفت: در طی این ۳۸ سال هرجایی که دشمن از ما ایستادگی و شدت عمل دید جرات نکرد جلو بیاید و عقب نشست.

نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکردظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: در طی این ۳۸ سال هرجایی که دشمن از ما ایستادگی و شدت عمل دید جرات نکرد جلو بیاید و عقب نشست.

وی با اشاره به اینکه هر کجا کوتاه آمدیم و به دشمن لبخند زدیم دشمن بر مطالباتش اضافه کرد، ادامه داد: در قرآن کریم هم آمده است که ملت مسلمان همیشه باید در برابر دشمن ایستادگی کنند.]

امام جمعه شهرکرد ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) تشریح کرد: باید استفاده درستی از صلح امام حسن(ع) صورت گیرد، برخی استفاده‌های نادرست می‌کنند، صلح امام حسن مجتبی(ع) در آن مقطع و با دشمنانی که در برابرش بودند اقتضا می‌کرد.

نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد:آن صلح برای اسلام همان کاری را کرد که قیام امام حسین(ع) انجام داد و همانقدر در بقای اسلام نقش داشت که قیام سیدالشهدا(ع) نقش ایفا کرد.

وی سنجیدن فضای حاکم، شرایط و دشمنان را در هر مقطع ضروری دانست و افزود: گاهی برخی می‌گویند چون امام حسن(ع) صلح کرده است، پس همه‌جا و در هر شرایطی باید با دشمن مذاکره کرد و به او امتیاز داد، این در حالی است که به حول قوه الهی شرایط ما به هیچ‌وجه شرایط لبخند زدن به دشمن و کوتاه آمدن در برابر دشمن نیست و نباید برداشت رفاه‌طلبانه و دنیامدارانه از صلح امام حسن(ع) صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری دو سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری را بسیار مهم، روشنگرانه و جهت‌دهنده خواند و خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات ایشان انقلاب یک جابجایی، رفتن عده‌ای و آمدن عده‌ای دیگر نیست بلکه انقلاب یک تحول عظیم است، نه تحول سیاسی محض بلکه یک تحول فرهنگی است.

نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرداضافه کرد: با انقلاب اسلامی فرهنگ وابسته به فرهنگ مستقل تبدیل شد و واردات فرهنگ به صادرات فرهنگ مبدل گشت، انقلاب اسلام ناب را در مقابل اسلام التغاطی و اسلام متحجر مطرح کرد، اسلام التغاطی اسلامی است که روحیه جهادی دارد اما فرهنگ آن برگرفته از اسلام نیست مانند آنچه منافقین داشتند و عاقبت آن هم، پناه گرفتن در سایه دشمن بود.

وی با بیان اینکه اسلام متحجر روحیه جهادی را نمی‌پسندد و تفکرش نشستن، دست روی دست گذاشتن و ایجاد خمودی در جامعه تا ظهور ولی‌عصر(عج) است، گفت: انقلاب اسلام ناب را در مقابل این دو تفکر قرار داد.

امام جمعه شهرکرد با استناد به بیانات مقام معظم رهبری تأکید کرد: انقلاب چالش با نظام سلطه است و چالش حتما همراه با سنگ‌اندازی است، از ابتدای انقلاب با انواع این سنگ‌اندازی‌ها مواجه بوده‌ایم، ترورهای دهه ۶۰، جنگ تحمیلی و تحریم‌های گوناگون نمونه‌هایی از آن است.

نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد ادامه داد: تمام این موارد همواره با جنگ روانی همراه بوده است، با القائات مسموم و تبلیغات، سعی کردند ترس را بر جامعه حاکم کنند و جامعه را در پیمودن مسیر سست کنند اما هیچگاه موفق نبوده‌اند.

وی با اشاره به حمایت نظام سلطه از افراد دل به دنیا بسته و از فرهنگ امام راحل رسته، تصریح کرد: این افراد انقلابی‌گری را قربانی عقلانیت می‌کنند و به نام عقلانیت با دشمن سازش می‌کنند و به او امتیاز می‌دهند.

 

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: همان‌طور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند، انقلاب برای حاکم شدن فرهنگ دین به‌جای فرهنگ بیگانه شکل گرفته است، اگر بناست حق انقلاب ادا شود باید سبک زندگی دینی بر جامعه حاکم شود، این است محتوای انقلاب، مبادا به نام آزادی مسائلی را بر جامعه ما تحمیل کنند و فرهنگ بیگانه در جامعه عرضه اندام کند.

نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه دشمن سلطه‌گر در مقام تحمیل است، عنوان کرد: دشمن در تلاش بوده و هست که توقف را به‌جای پیشرفت، تقلید را به‌جای ابتکار و نوآوری، وابستگی را به‌جای استقلال و انفعال را به‌جای اعتماد به‌نفس بر ما تحمیل کند تا روحیه انقلابی‌گری را از جامعه اسلامی بگیرد.

وی افزود: هرگاه روحیه انقلابی برود و خمودی، بی‌تفاوتی و ایستایی جای آن را بگیرد، دشمن حاکم خواهد شد.

امام جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه مراقب باشیم دشمن جامعه ما را از درون مضمحل نکند، خاطرنشان کرد: مبادا دشمن سواستفاده کند و مارا به جان هم بیندازد، باید با به‌هم پیوستگی و انسجام لبیک گوی رهبر باشیم و راه را ادامه دهیم.

۳۱۳, [۰۹.۰۶.۱۷ ۱۸:۱۸]
نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: با دفاع از آرمان‌های انقلاب، با خداگرایانه حرکت کردن در همه شرایط و با مقاومت مؤمنانه قطعا پیروزی از آن ماست.

وی با اشاره به لیالی پر فضیلت قدر و سال‌روز ضربت خوردن حضرت علی(ع) گفت: امیرالمؤمنین علی(ع) کسی است که تمام معارفش و تمام برنامه‌هایش امروز چراغ راه ماست، امروز اگر در مکتب علوی تلمذ کنیم قطعا موفق خواهیم شد چرا که مکتب علوی مکتب مقاومت، مکتب پشت پا زدن به دنیا، مکتب دل نبستن به مال و مقام و تنها به تکلیف نگاه کردن و در مسیر رضای الهی حرکت کردن است.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری مهمترین دستاورد ماه مبارک رمضان را غفران و بخشش الهی دانست و افزود: اکنون که این ماه پر برکت به نیمه رسیده است آیا زمینه را برای رسیدن به غفران الهی مهیا کرده‌ایم، باید بکوشیم در فرصت باقی‌مانده و به‌خصوص در لیالی قدر که توجه خاص خداوند به بندگان است، آنچه از ما خواسته شده را عملی کنیم تا وعده پروردگار محقق شود.نده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد