امام جمعه محترم شهرکرد خطاب به رییس جمهور منتخب:
به وعده هایی که دادید عمل کنید/ دولتی جوان، کارآمد و درون محور تشکیل دهید
حضرت حجت الاسلام والمسلمین نکونام خطاب به رییس جمهور منتخب مردم، گفت: باید با برقراری ارتباط جهانی که همیشه بوده است انتظارات مردم نیز برآورده شود‌ و دولتی جوان، کارآمد و درون محور شکل بگیرد.


حضرت حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته شهرکرد که به میزبانی مصلای امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، با اشاره به آیه ۱۲۲ سوره توبه اظهار کرد: در این آیه خداوند به جهاد علمی اشاره کرده است، جهاد علمی این است که مسلمانان عالم تربیت شوند و برخی ‌ها کمر ببندد و علم بیاموزند و مجهز به سلاح علمی شوند و مردم را دانشمند کنند.

وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه براساس همین آیه شریفه شکل گرفته است، تصریح کرد: مردم باید با توجه به جهاد علمی از دام دنیا و شیطان دوری و عالمان خطرات را به مردم گوشزد کنند، ما در دنیا سرباز و مبلغ دین کم داریم‌؛ بنابراین در راستای تربیت سرباز دین بیشتر تلاش کنیم.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به مؤمنان اهل تقوا بیان کرد: مؤمنان باید بکوشند افزون بر انجام واجبات و ترک محرمات مستحبات‌ را انجام و از مکروهات نیز پرهیز کنند‌.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با بیان اینکه فردا نخستین روز از ماه ضیافت است، خاطرنشان کرد: شما بندگان خوب خدا دعوت هستید به میهمانی حضرت حق‌ تعالی، مهمانی که سرتاسرش‌ نور و نورانی است‌؛ در این ماه باید باور اخروی، اخلاق محوری و خود مراقبتی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه امروز سلامت دین در خطر است، گفت: امروز دین ما در معرض خطر قرار دارد و با انواع لاابالی‌ گری ها و عیش‌ها رو به رو است تا جایی که با نام آزادی می ‌خواهند به دین ما آسیب وارد کنند.

امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: مبادا در بازی‌ های سیاسی و زرق و برق و بازی‌‌های انتخاباتی دین‌ ما را از بین ببرند‌، مبادا خدایی ناخواسته راه و روشی جلویمان ‌بگذارند که دینمان‌ سبک غربی به خود بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به برگزاری باشکوه انتخابات ادامه داد: به حمدالله انتخابات ریاست جمهوری و شوراها با یکسری زیبایی‌ها در کشور برگزار شد و حیرت دشمن را برانگیخت و حضور بیش از ۷۲ درصدی مردم پای صندوق‌های رای سبب شد پایه‌ های نظام مستحکم‌تر شود.

وی خطاب به رییس جمهور منتخب مردم افزود: مردم رأی دادند و انتظاراتی دارند که باید با وعدهایی که داده شد این انتظارات برآورده شود نه اینکه بعد از ۴ سال مجددا بگویید ما نگفتیم یا نتوانستیم، رونق بخشیدن به بازار، اقتصاد و رفع بیکاری و رکود از وعدهایی بود که داده شد، ما انتظار اجرایی شدن آنها را در ۱۰۰ روز نداریم اما در این ۴ سال باید عملی شود.

امام جمعه شهرکرد بیان کرد: مبادا برای رفع تحریم‌ها مابقی مشکلات زمین بماند و کاری انجام نشود، با برقراری ارتباط جهانی که همیشه بوده است باید انتظارات مردم نیز برآورده شود‌ و دولتی جوان، کارآمد و درون محور شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه امروز در عرصه جهانی یک به هم‌ پیوستگی و یک مثلث‌ شوم را شاهد هستیم، خاطرنشان‌ کرد: صهیونیست، ارجاع‌ عربی و شیطان بزرگ بهم‌ پیوستند تا علیه اسلام ناب بجنگند هرچند این‌ها خودشان باهم مشکل دارند اما رییس جمهور آمریکا به عربستان می ‌رود تا ایران هراسی و شیعه هراسی به راه‌ بیاندازد، این‌ها همان بنی‌ امیه‌های سابق هستند.

نماینده ولی فقیه در چهار محال و بختیاری تصریح کرد: من و شما باید با استقامت و محکم پای ارزش‌های انقلاب و توانمندی‌های درونی بایستیم چرا که انتظاری بیشتر از شیطان بزرگ نمی ‌رود.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به سند ۲۰۳۰ گفت: آقایان می ‌گویند این سند امضا و اجرا نشده است پس چرا در سخنان‌ خود مجددا گفتند بعد از تذکر رهبر معظم انقلاب اجرای سند متوقف شده است، چرا آقایان واقعیت را قبول نمی ‌کنند و به مردم دروغ می ‌گویند.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام ادامه داد: اجرای سند کار دولت نیست کار نفوذی‌هایی است که در کشور رخنه‌ کرده‌اند و می‌ خواهند با دین بجنگند.

وی با اشاره به روز حمایت از خانواده زندانیان نیز گفت: امیدواریم توفیقی پیدا کنیم تا بتوانیم از خانواده زندانیان حمایت بیشتری انجام دهیم