عموم مردم نسبت به فرهنگ‌شان حساسیت دارند/ لزوم مبارزه با رسوم غلط در جامعه
امام جمعه شهرکرد گفت: در این موضوع اخیری که در استان صورت گرفت بنده اصلا دخالتی نکردم و این خود مردم بودند که حساسیت نشان دادند و مسؤولان هم به موقع وارد شدند و اجازه ندادند به فرهنگ مردم آسیبی زده شود.

نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد: ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهر با اشاره به ویژگی‌های حضرت عبدالعظیم اظهار کرد: حضرت عبدالعظیم تلاش زیادی برای دست‌یابی به معارف ناب و اصل اسلامی داشت تا جایی که نزد امام معصوم مشرف شد و اعتقادات خود را به امام معصوم عرضه کرد و سؤال کرد که آیا این باورها در مورد اصول دین صحیح است یا باید اصلاح شود.

وی با اشاره به اینکه بزرگانی مانند حضرت عبدالعظیم باید الگوی ما باشند و از آنان در زندگی درس بگیریم، ادامه داد: گاهی ما در زندگی باورهای درستی نسبت به برخی از مسایل نداریم و حتی در برابر حقیقت ایستادگی و در مواردی هم لجاجت می‌کنیم؛ درحالی که بزرگان دین نسبت به عقاید و باورهایشان حساسیت داشتند و به دنبال اصلاح و پیگیری آن بودند.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به سالروز شهادت آیت الله حسین غفاری توضیح داد: شهادت این عالم دینی در سال ۱۳۵۳ در زندان‌های رژیم منحوس پهلوی اتفاق افتاد که خود سندی بر جنایات و خیانت‌های شاه در ساواک و سازمان‌های دیگر است که اینگونه انسان‌های عالم و برجسته را زیر شکنجه به شهادت می‌رساندند؛ یاد شهدای مبارز باید همیشه در جامعه جاری و ساری باشد.

وی با اشاره به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی خاطرنشان کرد: اگر همتی بشود و همین چند درصد جامعه هم باسواد شوند به زودی می‌توانیم جشن پایان بی‌سوادی در کشور برگزار کنیم؛ شما امروز می‌توانید تفاوت نظام اسلامی و رژیم طاغوتی را ببینید که در قبل از انقلاب، حکومت وقت علی‌رغم تحرکات ظاهری و فریبنده، برای بی‌سواد ماندن مردم تلاش می‌کرد ولی امروز ما تا رفع کامل بی‌سواد چندگام کوچک فاصله داریم.

نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد: با اشاره به تحولات اخیری که در چهارمحال و بختیاری اتفاق افتاد، توضیح داد: در جامعه آداب و رسوم جزیی از فرهنگ هستند که طبعا همه هم خوب و پسندیده نیستند و همه باید تلاش کنند این نازیبایی‌ها را به حسنات تبدیل کنند؛ باید همه هوشیار باشیم و مواظب باشیم این نازیبایی‌ها اتفاق نیافتند؛ بنده باید این‌جا از مردم و مسؤولان تشکر کنم که همه حساسیت به خرج دادند و اجازه اجرای این برنامه که در اثر غفلت قرار بود برگزار شود، را ندادند.

وی با اشاره به اینکه برخی با اسم نشاط در جامعه فرهنگ‌سازی‌هایی می‌کنند که برای جامعه مضر است، افزود: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند فرهنگ مانند هوا برای افراد جامعه است و همه از این هوا استفاده می‌کنند؛ لازم است اگر قرار است اتفاقی در این خصوص بیافتد یا برنامه‌ای برگزار شود مشورت کنیم و از صاحبان فن سؤال کنیم.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در این موضوع اخیری که در استان صورت گرفت بنده اصلا دخالتی نکردم و این خود مردم بودند که حساسیت نشان دادند و مسؤولان هم به موقع وارد شدند و اجازه ندادند به فرهنگ مردم آسیبی زده نشود؛ این موضوع باید عبرتی باشد برای همه که در آینده ان‌شاالله شاهد چنین موضوعاتی نباشیم.

*لازم به ذکر است اخیرا توسط یکی از زیرمجموعه‌های شهرداری شهرکرد برنامه‌ریزی شده بود که به مناسبت شب یلدا کاروان شادی و جشنی برگزار شود که با اعلام ناراحتی مردم و ورود دستگاه‌های مربوطه این برنامه برگزار نشد.