نماینده معزز ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
منزلت انقلاب اسلامی قربانی جناح ‌بازی‌ های سیاسی نشود


امام جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه شأن و منزلت انقلاب اسلامی نباید قربانی جناح ‌بازی‌های سیاسی شود،‌ گفت: حرف و ظاهر نمی ‌تواند ملاک درستی برای تشخیص یک فرد انقلابی باشد بلکه مهم عمل فرد است.حضرت حجت ‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، امشب در نشست با فرهنگیان و اساتید بسیجی این استان که به میزبانی دفتر امام جمعه شهرکرد برگزار شد، با اشاره به حدیثی از پیامبر کرم(ص) به تبیین ویژگی ‌های انسان مؤمن و منافق پرداخت و اظهار کرد: انسانهای مؤمن در برابر محاسن سفید کرده‌گان در راه خدا و ایستادگان در پای اسلام و ارزشهای اسلامی، امام و رهبر عادل و معلم خیرخواه قدردان و سپاسگزار هستند اما منافقان نسبت به این دسته از افراد ناسپاسی و دشمنی می ‌کنند.

وی با اشاره به دشمنی منافقان داخل و خارج با امام خمینی(ره) افزود: امام خمینی(ره) انسانی ذوب شده در اسلام بود که به تکلیف الهی لبیک گفت اما منافقان در برابر امام(ره) موضع می ‌گرفتند با او دشمنی می ‌کردند و حتی برخی‌ها در داخل حرف امام را زمین زدند و در برابرش ایستادند چراکه وجود امام خمینی(ره) را مانع رسیده به منافع شوم خودشان می ‌دیدند.

 

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: امروز رهبر معظم انقلاب در جایگاه ولی فقیه و رهبر جامعه تمام شعارش، حرفش، فریادش بر اساس عدالت است و این همان چیزی است که مردم به خاطرش قیام کردند.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام خاطرنشان کرد: نظام اسلامی شکل نگرفته که تنها جیب عده خاص پر شود و یک شکاف طبقاتی فوق‌ العاده به وجود بیاید و یک عده‌ای دم از اقتصاد بزنند و تنها جیب خودشان و یک عده خاص را پر کنند و محرومیت و شکاف طبقاتی در یک جاهایی غوغا کند و مردم با انواع سختی‌ها و مشکلات مراجه باشند و بعد هم آقایان بگویند اقتصاد را شکوفا کردیم.

وی گفت: اقتصادی که همانند کشورهای غربی همچون آمریکا شکوفاترین اقتصاد باشد اما تنها منافع یک عده را تأمین کند و شکاف طبقاتی در جامعه به وجود آورد و همراه با تبعیض و بی‌ عدالت باشد آن اقتصاد مطلوب اسلام نیست و هیچ ارزشی ندارد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، رساندن زندگی ‌های مردم به حد مطلوب و در شأن نظام اسلامی را مطالبه و دغدغه مستمر رهبر فرزانه انقلاب عنوان و تصریح کرد: اقتصادی مطلوب اسلام است که به معنای واقعی هر کسی که را به حق خودش برساند و همه از آن بهره‌مند شوند و همه مردم به یک زندگی مطلوب و قابل قبول از نظر اقتصاد و معیشتی دست پیدا کنند.

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: امروز یک مسأله و دعوای فاحشی که در درون کشور وجود دارد همین است که یک عده دم از اقتصاد می ‌زنند اما به دنبال حاکم کردن اقتصاد غربی هستند و هر چه هم رهبری هشدار می‌ دهند که اقتصاد مقاومتی را دنبال کنید و بکوشید اقتصاد سالم همراه با عدالت در جامعه حاکم شود باز برخی‌ها راه و اهداف ناصحیح خود را دنبال می ‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه باور و اعتقاد ما بر این است که امروز یک امام عادل الهی به حول و قوه الهی در رأس کشور است، تصریح کرد: کسی که قدر این امام را بداند مؤمن است و آن کسی که قدردان این نعمت نباشد قطعا منافق خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خداشناسی، راه شناسی و حرکت در مسیر درست انقلاب‌ اسلامی را از ویژگی ‌های برجسته شهید مطهری برشمرد و گفت: شهید مطهری به وسیله متمرکز شدن بر این ۳ ویژگی گوی سبقت را از دیگران گرفت و به درجات بالای انسانی و معرفتی دست پیدا کرد.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه تنها راه رسیدن به سعادت، راه اسلام است، خاطرنشان کرد: هر کس این راه را شناخت و در مسیر آن حرکت کرد مهر و رضای الهی شامل حالش می ‌شود.

 

وی با تأکید بر اینکه اگر انسانی اراده انجام دادن کاری را داشته باشد هیچ مانعی نمی ‌تواند جلوی او را بگیرد و شهید مطهری در انجام اهداف خود از هیچ مانعی نهراسید، اظهار کرد: اگر اراده انسان تقویت شود و در مسیر خداوند قرار بگیرد به برکت این اراده هر کاری را می ‌تواند انجام دهد اما اگر در شناخت راه و مسیر با مشکل رو به‌ رو شویم، جامعه دچار مشکل می ‌شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، دانشگاه اسلامی را از ملزومات جامعه اسلامی دانست و افزود: مشکل فعلی جامعه ما این است که افراد در انتخاب دانشگاه دقت لازم را ندارند و اگر راه درست انتخاب نشود گیرایی واقعی را در جامعه نخواهد داشت و دچار انواع انحرافات می‌شویم، دانشگاهی که باید در جامعه اسلامی شکل بگیرد دانشگاه علوی، ولایی و نبوی است و امروز به برکت امام راحل این دانشگاه در انقلاب اسلامی شکل گرفته است.

 

حجت الاسلام والمسلمین نکونام نداشتن نگاه یکسان را یکی از مشکلات فعلی دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: بیشتر گرفتاری‌های فرهنگی، انتخاب غلط و مفاسد اخلاقی نیز از نمونه این مشکلات است که سبب می ‌شود دانشگاه ‌اسلامی خروجی ‌هایی مانند آیت ‌الله طباطبایی و مطهری نداشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه مفاسد اقتصادی و تعرض به حقوق دیگران در شأن دانشگاه‌ اسلامی نیست، افزود: یک‌سری از افراد در جامعه دنبال منافع حزبی و جناحی خود هستند و این در حالی است که تنها یک جریان باید در دانشگاه حاکم باشد و آن جریان ولایی و انقلابی است و هیچ چیز جز ایمان و ولایت نباید در این دانشگاه حاکم شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی در چهارمحال و بختیاری با اشاره به تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، نقد سازنده را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: تبلیغات در انتخابات باید به یک شیوه درست و بر اساس خدامحوری و ولی ‌محوری صورت پذیرد نه اینکه براساس نگاه‌ های سیاسی، حزبی و فردمحوری باشد.

امام جمعه شهرکرد بیان کرد: واقعا تبلیغات انتخاباتی که نامزدهای انتخابات انجام می ‌دهند و مسائلی که نسبت هم دیگر مطرح می ‌کنند در شأن انقلاب اسلامی نیست.

وی با تأکید بر اینکه شأن و منزلت انقلاب اسلامی نباید قربانی جناح ‌بازی‌های سیاسی شود،‌ ابراز کرد: حرف و ظاهر نمی ‌تواند ملاک درستی برای تشخیص یک فرد انقلابی باشد بلکه مهم عمل فرد است؛ بنابراین باید دغدغه‌مند و مراقب باشید که قربانی حزب‌ها و جناح بازی و گروه گرایی‌ها و امثال این‌ها نشوید.