امام جمعه شهرکرد:
مکر مستکبران توخالی است/ گلایه مردم از تعلل در انتخاب استاندار
امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه مکر مستکبران توخالی است، گفت: این مکرها بی‌ارزش است و توطئه‌های آن‌ها به خودشان بازمی‌گردد، ما در طول این ۳۸ سال انواع توطئه‌ها را از مستکبران شاهد بودیم‌، اما آن‌ها به جایی نرسیدند.

نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد: ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد با اشاره به اهمیت مبارزه با استکبار، اظهار کرد: خداوند در آیات متعدد قرآن‌کریم بر اهمیت این امر تأکید کرده است و فرموده مستکبر به کسی گفته می‌شود که در مقابل راه انبیا و راه روشن حق بایستد و جایگاه این افراد جهنم است.
وی با تأکید بر اینکه مکر مستکبران توخالی است، عنوان کرد: این مکرها بی‌ارزش است و توطئه‌های آن‌ها به خودشان بازمی‌گردد و ما در طول این ۳۸ سال انواع توطئه‌ها را از مستکبرین شاهد بودیم‌، اما آن‌ها به جایی نرسیدند.
امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه استکبارستیزی یک فرهنگ و یک واقعیت دینی است، خاطرنشان کرد: همه پیامبران الهی مستکبرستیز و همیشه پیروز واقعی این میدان بودند، باید بدانیم که مسیر انقلاب روشن است و مقام معظم رهبری در سخنان روز گذشته خود به نوجوانان بر این امر مهم تأکید کردند.

نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد: با اشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان و روز ملی استکبارستیزی، ادامه داد: این روز مناسبت‌های مهمی از جمله به شهادت رسیدن جمعی از دانش‌آموزان در مبارزه با استکبار و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را در دل خود دارد و باید بدانیم مسئله استکبارستیزی امسال به چند جهت دارای اهمیت ویژه‌ای است.
وی اضافه کرد: اهمیت راهپیمایی روز ۱۳ آبان فقط به‌خاطر بدعهدی آمریکا در نقض برجام نیست، بلکه به‌علت این است که آمریکا به‌دنبال سیاست‌های شیطنت‌آمیز و تفرقه‌اندازی در کشور است و برای رسیدن به این هدف به برخی از افراد ضعیف‌النفس در کشور دل بسته است.
خطیب نمازجمعه شهرکرد با تأکید بر اهمیت حضور همه گروه‌ها و جناح‌ها در راهپیمایی ۱۳ آبان، بیان کرد: در موقعیت فعلی همه باید به‌صورت گسترده و با مشت‌های گره کرده و فریاد هماهنگ در این اجتماع شرکت کنند و همچنین مسؤولان نیز یک‌سری از ضرورت‌ها از جمله افزایش توان نظامی، حمایت از نیروهای مسلح و حمایت از نیروهای مقاومت را در دستور کار قرار دهند.

نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد: ادامه داد: مسؤولان دیپلماسی کشور در این موقعیت وظایفی از جمله حضور در مجامع بین‌المللی و تبیین سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی، آشکار کردن چهره خبیث آمریکا، خنثی کردن سیاست‌های آمریکا در منزوی کردن جمهوری اسلامی و شکل‌دهی یک جبهه قوی در دنیا برای منزوی کردن آمریکا را بر عهده دارند و این مسئله در ایام کنونی یکی از ضرورت‌ها است.
وی با بیان اینکه دفاع از مظلوم یکی از مهم‌ترین سیاست‌های جمهوری اسلامی است، گفت: ما همیشه از مردم مظلوم در سراسر دنیا حمایت می‌کنیم و در مقابل ظالمان ایستادگی می‌کنیم.


امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به حال و هوای معنوی پیاده‌روی اربعین حسینی، افزود: اولین کاروان اربعین حسینی برای ابی‌عبدالله شکل گرفت و پس از هزار و ۴۰۰ سال برکات بسیاری را به‌همراه داشته است و این جبهه در مسیر برای ریشه‌کنی استکبار و رساندن پرچم عدالت به صاحب اصلی آن گام بر‌می‌دارد.
نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد: در ادامه با انتقاد از عملکرد شورای فرهنگ عمومی، خاطرنشان کرد: تمام رویکردهای زندگی ما باید بر اساس تعالیم دینی و فرهنگ دینی باشد و اگر آداب و رسومی از گذشتگان ما با تعالیم دینی هم‌خوانی نداشته باشد باید آن را کنار بگذاریم.

 

وی ادامه داد: برخی از رویکردهای دینی در جامعه مانند پیاده‌روی اربعین، برگزاری مناسب‌های مذهبی مانند شب‌های قدر و اعتکاف و تجلیل از خانواده‌های شهدا به‌خوبی در حال انجام است اما در برخی از رویکردها مانند تاریخی، گردشگری، تفریح و شادی، ویترین‌های محل کسب و کار و پوشش دچار خلا دینی هستیم.
امام جمعه شهرکرد در پایان با انتقاد از تعلل بیش‌ از اندازه در انتخاب استاندار چهارمحال و بختیاری، گفت: مردم گلایه‌های بسیاری در این رابطه دارند، اما متأسفانه استاندار برای این استان انتخاب نشده و دولتمردان باید بر اساس معیارهایی از جمله توانمندی، تندرو نبودن در امور سیاسی و دخالت نداشتن در فتنه فردی را معرفی کنند، زیرا بسیاری از کارها در استان به آمدن استاندار موکول شده است.